FAQ

ČASTÉ OTÁZKY

SVADBA/RODINA

Ako je najlepšie ťa kontaktovať? 

Najlepšie keď mi napíšete prostredníctvom mailu fotograf@tonkapuskasova.sk alebo telefonicky na tel. čísle 0915 045 716.

Aká je cena rodinného/svadobného fotenia?

Ak vám moja tvorba vyhovuje, rada vám zašlem ponuku, s ktorej si vyberiete balík, ktorý vám najviac vyhovuje.

Kde pôsobíš?

Pôsobím hlavne na východnom Slovensku ale rada prídem všade tam, kde je záujem o moju prácu.

Ako sa na fotenie dopravuješ?

Na fotenie chodím vlastným autom.

Koľko si účtuješ za dopravu?

V rámci Košíc dopravu neúčtujem, inač sa cestovné vypočíta počet km tam a späť x 0,20 centov.

Fotografuješ v ateliéry?

Nie. Svadobné/rodinné fotografovanie prebieha buď u vás doma alebo v prírode.

Ak si ťa vyberieme  za svadobného fotografa, akým spôsobom budeme spolu komunikovať?

Najradšej si dohadujem spoločné osobné stretnutie kde sa zoznámime a bližšie spoznáme. Vy my poviete všetko o vašej svadbe, predstavách a dohodneme všetky podrobnosti, ktoré sa týkajú svadobného dňa. Týždeň pred svadbou vás ešte budem kontaktovať aby sme si potvrdili dohodnutý čas a miesto.

Chcem rodinné fotografie, podľa čoho si máme vybrať fotografa?

Na začiatok si treba ujasniť aké fotografie sa vám páčia. Chcete fotenie doma, vonku alebo v ateliéry? Podľa toho si hľadajte fotografa a pozorne si prejdite jeho tvorbu.  Odporúčam neviazať sa len na cenu. Fotografie musia osloviť a zaujať  hlavne vás. Ak sa stotožňujete s tvorbou fotografa neváhajte sa ho opýtať na čokoľvek. Zato nič nedáte.

Kto vyberá miesto na fotenie rodinných/svadobných portrétov?

Pri prvom stretnutí sa spoločne dohodneme a vyberieme miesto na svadobné/rodinné fotenie, ako  aj záložný plán v prípade zlého počasia.

Koľko času odporúčaš vyčleniť na svadobné portréty?

Odporúčam si urobiť priestor aspoň dve hodiny.

Je možné fotenie svadobných portrétov mimo svadobný deň?

Pravdaže. Fotenie po svadbe má veľa výhod. Často sa stáva, že svadobný harmonogram nejde podľa plánu a fotenie sa tým oberá o vzácny čas, ako aj o náladu a atmosféru.  Áno fotenie po svadbe je záležitosť časovo aj finančne náročnejšia. Svadba je však len raz, preto stojí zato vyhradiť si čas na svadobné portréty.  Ak sa rozhodnete pre portréty v svadobný deň, vyhraďte  si  nato dostatok času.

Ako dlho trvá spracovanie fotiek a koľko fotiek odovzdávaš?

Spracovanie svadobných fotografií trvá mesiac. Keďže každá svadba je iná počet fotografií sa líši. V priemere je to okolo 500 až 1000 záleží na veľkosti svadby. Spracovanie rodinných fotografií trvá týždeň. Počet fotografií záleží na tom aký balíček si rodinka vyberie.

Ako prebieha rodinné fotografovanie doma? Ako sa máme pripraviť?

Dohodneme si dátum, čas a ja prídem k vám. Zoznámime sa, vy my porozprávate niečo o vašich deťoch, o sebe a ideme nato. Žiadne zvláštne prípravy robiť nemusíte.  Podstatou mojej tvorby je zachytiť váš skutočný a reálny život, zo všetkým čo k nemu patrí.  Nevyhýbam sa neporiadku, pretože tento zmätok je tá pravá realita. Je už len na vás, akým fotografiám dávate prednosť. Deti sú od začiatku uvoľnené a prirodzené, ukazujú svoje hračky a obľúbené veci. Deťom nezasahujem do ich sveta.  Ja ich len  ticho sledujem, čakám a dokumentujem.  Často sme všetci prekvapený z okamihov, ktoré nečakane nastanú. Rodičia sa často na začiatku hanbia a trvá dlhšie kým sa uvoľnia, potom sa však aj oni pridávajú k hre a nakoniec zisťujú, že si to aj užili. 

Ako prebieha fotenie vonku?

Fotenie prebieha v podobnom duchu ako fotenie doma. Spoločne sa dohodneme na nejakom mieste, kde vás nechám šantiť a užívať si spoločné chvíle. Môžete si  zo sebou priniesť svoje hračky či domáceho mazlíčka.

Používaš pri fotografovaní nejaké rekvizity?

Domov považujem  za ideálne fotografické prostredie, kde nemusíme chodiť ďaleko po rekvizity, ktoré sú súčasťou vás. Všetky vaše veci predstavujú symboly vašich príbehov. Preto používam iba rekvizity, ktoré patria vám. Neosobným rekvizitám ako napríklad umelé pozadie, kufor či rôzne košíky  sa zďaleka vyhýbam.

Nestráca fotografovanie doma na kvalite?

Určite nie. Domov je miesto s osobitým svetlom a farbami, v ktorom sa odohráva váš život. Ak chcete fotografie, ktoré rozprávajú príbeh vašej rodiny zo všetkým čo k tomu patrí (neporiadok, zafúľané oblečenie, rozhádzané hračky, počmárané steny) odporúčam fotografovanie doma. Prirodzenú atmosféru nedokáže ateliér  ani zďaleka vytvoriť.  Vždy je to však o tom, čo chcete vy. 

Ako dlho trvá rodinné fotenie?

Fotenie trvá jednu až dve hodiny. Po dvoch hodinách to deti zvyčajne už nebaví. Je to však  maximálne dostačujúce na nafotenie rodinných momentiek.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte KONTAKTOVAŤ.